Gölbaşı’nın sosyal hayatına renk katıyoruz Gölbaşı’nın sosyal hayatına renk katıyoruz

Üniversiteliler Caddesi Projesi

30 adet işyeri, sinema ve yaşam merkezinden oluşan, içerisinde kendi yürüyüş caddesi ve meydanı bulunan, merkezinde üniversite öğrencileri ve Gölbaşılıların sosyal hayatını zenginleştirmeyi amaçlayan yürüme yollu bir yaşam merkezi projesidir.

Projemiz, konum olarak Ankara Üniversitesi Gölbaşı Kampüsü ana giriş kapısı, Gazi Üniversitesi Gölbaşı Kampüsü ve Ankara Üniversitesi Teknokent yerleşkesinin tam merkezinde Gölbaşı Belediyesi’nin 11,000 m2’lik kendi arazisi üzerinde devasa bir alan üzerine inşa edilecek.

Üniversiteler Caddesi Projesi ile kentimizde sosyalleşmeyen kalmayacak!

Projemiz, tek katlı mağazaların çevrelediği araç trafiğine kapalı yürüme yolu cadde konseptinde bir açık hava ticaret ve sosyal yaşam merkezi formunda tasarlandı. Proje sayesinde Gölbaşı’nda yerleşik üniversite öğrencileri ve Gölbaşı halkı; açık hava konseptinde kendi mini meydanı ve sosyal yeşil alanları olan; öğrenciler ve vatandaşın tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir sosyal yaşam merkezine kavuşacak. Projenin içerisinde bulunan sinema salonu binası, Gölbaşı ilçesindeki ilk sinema salonu olacak olup, uzun yıllardır Gölbaşı halkının beklentisinin bulunduğu bir eksikliği giderecek, Gölbaşılılar sinemaya gitmek için artık ilçe dışarısına çıkmak zorunda kalmayacak. Ayrıca Üniversiteliler Caddesi Projesi, Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi’nin bir kolunu oluşturmakta, Üniversiteliler Caddesi, Gölbaşı kent meydanı ve Büyük Gölbaşı merkezi ana güzergahına bisiklet ve koşu yolları ve peyzaj hatları ile bağlanacaktır. Gölbaşı ilçesinin sosyal hayatına büyük bir değer katacak olan Üniversiteliler Caddesi Projesi ile ilçedeki öğrenci nüfusunun ilçede vakit geçirmesini, ticaret hacminin artmasını ve Gölbaşı halkının uzun süredir beklentisinde olduğu sosyal yaşam merkezi ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. “Hayallere hayat veriyoruz, Gölbaşı’nın çehresini değiştiriyoruz” vizyonuyla Gölbaşı’nın doğal güzelliklerini birbirinden güzel projelerle daha da güzelleştirerek, Gölbaşı’nı herkesin gıpta ile baktığı bir merkez haline dönüştürmeyi amaçlıyoruz.

GALERİ

Menü